Teknokta

| EV3 | 5 YORUM

Ücretsiz 4006 Tübitak Öğretmen Eğitimi - Teknokta LEGO® Education, 19 Mart Cumartesi 2016 -Ankara Sınav Koleji

Değerli Öğretmenlerimiz,

Tübitak 4006 başvurusu kabul edilen öğretmenlerimizi 19 Mart 2016 Cumartesi günü Ankara Sınav Koleji'nde gerçekleştireceğimiz bir günlük ücretsiz öğretmen eğitimimize davet ediyoruz. Bu eğitimde LEGO MINDSTORMS Education EV3 robot seti ile bilim şenliklerinde sergilenebilecek projeler örneklendirilecektir.

Katılım kontenjan ile sınırlıdır. Katılmak isteyen öğretmenlerimiz 4006lego@teknokta.com adresine iletişim bilgileri ile beraber kayıt yaptırmaları gerekmektedir.

Detaylı bilgi için : 05331233888

TEKNOKTA LEGO EDUCATION TÜBİTAK 4006 DESTEKLEME PAKETİ

4006 kapsamında size ayırılan bütçe ile alabileceğiniz “4006 Bilim Fuarı paketi” EV3 robot seti ve 15 görevden oluşan “doğal afetlerle” ilgili bir tema setini içermektedir.

Öğrencileriniz ile birlikte görevleri çözecek robot tasarlayıp, programlayıp, bilim fuarına katılabilirsiniz.

Öğrenciler robot test zemininde eğlenceli vakit geçirirken aynı zamanda doğal afetler öncesinde, sırasında, ve sonrasında ne yapmaları gerektiğiyle ilgili farkındalıkları artar.

EV3 Robot Seti EV3 Yazılım Tema Seti
EV3 Robot Seti EV3 Yazılım Tema Seti

EV3 hakkında;

541 adet LEGO parçasından oluşan bu setin içinde 3 adet servo elektrik motoru, 1 adet mesafe ölçebilen ultrasonik sensör, 2 adet basıp bırakmayı algılayan buton dokunma sensörü, 1 adet renk algılayan sensör, 1 adet robotun döndüğü yönleri açısal olarak algılayabilen jiroskop sensör ve robotun yönünü açısal olarak algılayabilen jiroskop sensörü bulunmaktadır.

Günümüzde robotik ile uğraşan, uğraşacak olan bir çok kişinin korkusunu kodlama, programlama, ve algoritma kurma oluşturmaktır. LEGO MINDSTORMS Education EV3 robotik setinin kendine özel yazılımı sayesinde bilgisayarınızı, tabletinizi kullanarak satır satır kod yazmadan, görsel olarak, yani robotu hareket ettirmek, veri almak istediğiniz motor veya sensörün resmini ekrana sürükleyerek, programlama yapabilirsiniz. Çizgi izleyen bir robot programının nasıl yapıldığını görmek için videoyu izleyebilirsiniz.

Öğrenciler “4006 Bilim Fuarı proje paketi” içerisinden çıkan robot parçalarını örnek modele göre veya hayal güçlerini kullanarak birleştirirler ve robotlarını programlayarak masa üzerinde kendilerine verilen görevleri yerine getirirler. Robot yazılımının nasıl kullanılabileceği ile ilgili belgeyi indirebilirsiniz.

Doğal afetler temalı görev seti:

Bu görev modelleri talimatlara bakılarak kutu içerisinde bulunan LEGO parçalarıyla inşa edilir. Her görevin doğal afetlerle ilgili farklı bir hikayesi vardır. Öğrenciler gerçek hayat ile ilişkili görevler dokümanını okuyup hem doğal afetler olmadan önce, olduğu sırada ve sonrasında ne yapmaları gerektiğiyle ilgili fikir edinirler hem de masa üzerindeki görevlerin nasıl tamamlanacağını anlarlar. Görev modellerinin puanlarını belirten dokümanı indirebilirsiniz. Görevlerin robot tarafından yerine getirildiği örnek videoya bakabilirsiniz.

Robot setini bilim fuarı dışında nerelerde kullanabilirsiniz?

Tüm dünyada çocukların büyük bir istekle katıldıkları uluslararası turnuvaların aşağıda belirtilen Türkiye organizasyonlarına katılabilirsiniz

FLL turnuvalarına katılabilirsiniz – http://www.bilimkahramanlaribulusuyor.org/

WRO turnuvalarına katılabilirsiniz – http://www.bilimkahramanlari.org/wrokayit/

Yorumlar

Hilal 4 Mart 2016

Selin Hocam Merhaba, Konuyla ilgili adresinize mail gönderilmiştir. Bilginize,

Hilal 4 Mart 2016

Duygu ve Emine Hocam Merhaba,
konuyla ilgili adresinize mail gönderilmiştir.
Bilginize,

Duygu 27 Şubat 2016

Katilmak istiyorum

Emine Tarhan 27 Şubat 2016

Bu eğitime katilmak isterim

Selin Bilgin 24 Şubat 2016

05057249660

Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)