Teknokta

Ortaokul için STEM ve Kodlama çözümleri

Öğrenci başarısını garantileyin…

Basit ve Motorlu Makineler

Gerçek hayatta sistemler nasıl çalışır?

Öğrencilerinizin kritik sorunlara yaratıcı çözümler bulma becerilerini geliştirin. Eğlenceli içeriklerle derse olan ilgilerini canlı tutun ve başarılarını ölçün.

Hipotezler ve denklemler gerçek hayatla bağlantıları kurulduğunda anlam kazanırlar. Basit ve motorlu makine setlerinin içerikleri tamamen gerçek hayatta çocukların karşılaştıkları ve ilgi duydukları konulardan oluşturulmuştur.

Güç, Kuvvet, Enerji, Hareket gibi temel kavramları incelemelerini sağlar. Çocuklar tıpkı bilim insanları ve mühendislerin gerçek hayatta yaptıkları gibi bilimsel ve teknik soruları sorar, üzerinde düşünür, yaptıklarını gözlemler, kanıtlara ve verilere dayanarak sonuçlarını tartışır ve formüle eder.

Öğrencilerinize 21.YY öğrenim becerilerini kazandırırken ekip çalışması, iletişim ve işbirliği deneyimlerini geliştirmelerini ve öz güvenlerinin artmasını sağlayacaksınız.

Dersleri kolayca planlayın

Hazır öğrenci çalışma kağıtları ve öğretmen kılavuzu ile derslerinizi kolayca planlayabilirsiniz. Ürünler kolay öğrenim için geniş içerik desteğiyle beraber verilmekte ve hem size hem öğrencilerinize yeni keşif alanları sunmaktadır.

LEGO® Mindstorms Education EV3

Herkes kodlama yapabilir

LEGO® Mindstorms EV3, programlama ve robotik eğitimlerinde kullanabileceğiniz komple çözüm setidir. Çocukların Fen, Teknoloji, Mühedislik Matematik ve Bilgisayar bilimi konularında eleştirel düşünme becerilerini ve yaratıcılıklarını geliştirir.

Öğrencilerin ilgisini sürekli canlı tutacak şekilde tasarlanmış esnek içerik ve eksiksiz öğretmen desteğiyle öğrencilerinize 21.YY becerilerini kazandırmanız çok kolaylaşacak.

Mühendislik: Düşünün, tasarlayın ve bir robot inşa edin.

Matematik: EV3 ile ölçümler, hesaplar yapıp sonuçları test edin.

Kodlama: EV3 yazılımı ile robotunuzu programlayın, işlevsel hale getirin.

Teknoloji: Dijital içeriği kullanarak kavramları araştırıp test edin.

Fen: Robotunuza bağlı sensörlerin toplayacağı veriyi tahmin edin, gerçek değerler ile karşılaştırın.

Turnuvalar: Bilim Kahramanları Buluşuyor etkinliğiyle Türkiye robotik turnuvalarına katılın.

Kalıcı öğrenme için eller ile yaparak öğrenim önemlidir. Çocukların fen bilgisi ve teknoloji kavramlarını yaparak öğrenmelerini, robotik çalışmalarıyla kodlamaya adım atmalarını sağlayın.

Katılın!

LEGO® Mindstorms EV3 Education setlerini dersler dışında, farklı uluslararası robotik turnuvalarına katılmak için kullanabilirsiniz.

FIRST LEGO League

9-16 yaş grubu çocukların katıldığı, bilim, mühendislik ve teknolojiyi sevdiren, takım çalışması ve iletişim becerilerini geliştiren, dünyanın 80’den fazla ülkesinde düzenlenen uluslararası bir turnuvadır.

World Robot Olympiad

55’den fazla ülkede ilkokuldan üniversiteye kadar farklı yaş gruplarından gençlerin katılabildiği bir robot olimpiyatıdır. Etkinlikler hakkında bilgi almak için www.bilimkahramanlari.org


Satın Al

Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)