Teknokta

İlkokullar için STEM ve Kodlama çözümleri

Basit makineler

Gerçek hayatta sistemler nasıl çalışır?

Öğrencilerinizin kritik sorunlara yaratıcı çözümler bulma becerilerini geliştirin. Eğlenceli içeriklerle derse olan ilgilerini canlı tutun ve başarılarını ölçün.

Basit makine setlerinin içerikleri tamamen gerçek hayatta çocukların karşılaştıkları ve ilgi duydukları konulardan oluşturulmuştur.

Basit makineler bir STEM öğrenim setidir. Dişlilerin, aksların, kaldıraçların, makaraların arkasındaki temel prensiplerle öğrencileri tanıştırmanızı, Fen ve Mühendislik konularına zemin oluşturmanızı sağlar.

Öğrencilerinize 21.YY öğrenim becerilerini kazandırırken ekip çalışması, iletişim ve işbirliği deneyimlerini geliştirmelerini ve öz güvenlerinin artmasını sağlayacaksınız.

Dersleri kolayca planlayın

Hazır öğrenci çalışma kağıtları ve öğretmen kılavuzu ile derslerinizi kolayca planlayabilirsiniz. Ürünler kolay öğrenim için geniş içerik desteğiyle beraber sunulmakta ve hem size hem öğrencilerinize yeni keşif alanları sunmaktadır.

WeDo 2.0

Hayata bilim kat...

Wedo 2.0, çocukları bilim heyecanıyla en doğru yaşta tanıştıran, fen bilgisi, teknoloji ve mühendislik temellerinin, robotik ve kodlama ile birleştiği ilk öğrenim setidir.

Öğretmenler için ilkler:

Kolaylık: Bilimsel uzmanlık gerektirmeden çocukları bilimin heyecanıyla buluşturabilmenizi sağlar.

Özgürlük: Tümüyle planlanmış bir program veya öğretmenin özgün fikirleriyle şekillenen bir platform olarak kullanabilme esnekliği sunar.

Başarı: Öğrencilerdeki gelişimi ölçen araçlarla kolayca performans değerlendirmesi yapma imkanı sağlar.

Öğrenciler için ilkler:

Sevgi: Bilimi soyut bir kavram olmaktan kurtarır, elle tutulur, heyecan verici bir araca dönüştürür.

Öz güven: Bilimi gerçek hayata ait problemleri çözmek için kullanmalarını sağlayarak merak etmeyi, çözüm bulmayı öğretir, soru sorma özgüveni kazandırır.

Heyecan: Mühendislik, teknoloji ve kodlama ile ilgili Deneyim ve Keşifler yaşayarak bilimden heyecan duymalarını sağlar.

Bütünsellik: Online ve Offline dünyaları birleştirerek çocukların gerçek dünya ile sanal dünya arasında köprüler kurmalarına olanak tanır.

Öğrenci başarısını garantileyin…

Fen, Teknoloji, Mühendislik, Matematik kavramlarının öğrenimini destekleyen ürünlerimiz, kodlama ve dil gelişimi için sunduğumuz çözümlerimizle çocuklara öğrenmeyi sevdirin. Öğrenci başarısının nasıl arttığını göreceksiniz!

Katılın!

FIRST LEGO® League Junior (FLL Jr)

WeDo 2.0 setlerini dersler dışında, FIRST LEGO® League Jr fuarlarına katılmak için kullanabilirsiniz. Bu fuarların amacı 6-10 yaş arası çocukları araştırma ve tasarım yapmaya teşvik etmek, takım çalışması ve iletişim becerileri kazandırmaktır. Etkinlikler hakkında bilgi almak için: www.bilimkahramanlari.org

Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)