LEGO MINDSTORMS Education EV3 İle Temel ROBOTİK İZMİR

2 gün toplamda 16 saat sürecek olan eğitimde Öğretmenler LEGO® MINDSTORMS Education EV3 robotik setini ve yazılımını kullanarak sınıflarında müfredat konularını ve proje tabanlı çalışmaları nasıl işleyebileceklerine dair çalışmalar yapacaklar.

Projeye uygun robot inşa etme, motor hareketleri, sensörlerden gelen bilgileri okuma, gelen veriye göre görev tamamlama, çizgi takibi gibi konuların yer aldığı öğretmen eğitimi süresince öğretmenler için daha önceden edinilmiş herhangi bir robotik veya programlama bilgisine ihtiyaç yoktur.

Eğitim ortaokul / lise öğretmenlerine yöneliktir. STEM ve Maker çalışmaları yapmak isteyen, Fen, Matematik, Mühendislik, Teknoloji, Bilgisayar Bilimleri alanlarında öğrencilerin gelişimini sağlamayı hedefleyen öğretmenler için planlanmıştır.

FIRST LEGO® League/ Bilim Kahramanları Buluşuyor etkinliğine katılmak, derslerinde EV3 robotunu kullanarak ders ve projeler yapmak isteyen öğretmenler, okul sonrası çalışma yapanlar ve hobi olarak robotikle uğraşanlar için uygundur.

Eğitimlerimiz LEGO Education sertifikalı öğretmen eğitimcisi tarafından yapılmaktadır. Eğitimlere katılmak için daha önceden LEGO® ürünleri ile çalışma yapmış olmak gerekmemektedir.

Eğitim sırasında/sonrasında;LEGO® Education öğrenim metodu anlatılır, LEGO® Education ürünleri ile programlama, robotik ve proje çalışmaları yapılır, LEGO® Education ürünlerinin sınıflarda kullanımı ile ilgili çözümler sunulur, Eğitimde öğretmenler mühendislik tasarım sürecine paralel proje tabanlı çalışmalar hakkında bilgi sahibi olur. Eğitim sonunda Türkiye'de sadece Teknokta tarafından verilebilen katılım belgesi verilir, Sunum notları ve öğretmene yardımcı dokümanlar paylaşılır.

Eğitim Tarihleri: 22-23 Ağustos 2020

Eğitim saatleri: 10:00 – 17:00

Eğitim ücreti:
2 gün için 1000 TL + KDV’dir.

Eğitim Yeri: İzmir İSTEK Okulları / Mavişehir - Karşıyaka İzmir

Google Map: Harita için Tıklayınız.

Dersler, Covit-19 önlemleri kapsamında sosyal mesafeye uygun oturma düzeninde gerçekleştirilir. Kullanılan set ve ekipmanlar linkteki yer alan bilgilere göre dezenfekte edilir. Her set bir kişi tarafından kullanılır.

Aynı kurumdan katılan ikinci öğretmene %10 indirim uygulanır.

Katılım 10 kişiyle sınırlıdır.

Kayıt için LEGO® Education Eğitim Formu linkten veya 0212 346 0734-35 numaralı telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)