| EV3

LEGO® MINDSTORMS® EDUCATION EV3 Classroom

LEGO® MINDSTORMS® EDUCATION EV3 Classroom Yazılımı Mac kullanıcıları için hazır! Gelin birlikte bir göz atalım.

Scratch tabanlı bir program olan EV3 Classroom bizi bir başlangıç ekranı ile karşılıyor.

Start düğmesine bastığımız zaman, üç aşamalı Başlarken sayfası ve öğretmenlerin yapması gereken ilk hazırlıkları anlatan bir bölüm karşımıza çıkıyor.

Bu sayfada 1 numaralı bölüme tıklayıp Akıllı tuğlayı nasıl bağlayacağımızı görüyoruz. 2 numaralı bölümde ise Motorları ve Sensörleri tanıma çalışmalarını yapıyoruz. 3. Bölüm hareket çalışmalarını deneyebileceğimiz bir robot modeli yapmamızı sağlıyor. Bu model ile robotun hareketlerini  Scratch tabanlı programınız ile hazırlayacağınız kodlarla deneyebilirsiniz.

Temel robot ile yaptığımız sürüş çalışmalarından sonra artık ünitelere geçmeye hazırız. 

Bu aşamada karşımıza 3 bölümden oluşan üniteler ekranı geliyor. Bu planlarda ister mühendislik becerilerini geliştiren modeller isterseniz de Space Challenge görevlerini yerine getirebileceğiniz tasarımlar ile keyifli çalışmalar yapabilirsiniz.

Ünitelerde yer alan modellerin yapım adımlarına Build bölümünden de hızlıca erişebilirsiniz.

EV3 Classroom yazılımında hazırladığınız programlar My projects sekmesi altında yer alıyor. Buradan dosyalarınıza erişebilir dilediğiniz değişiklikleri yapabilirsiniz.

Kısaca göz attığımız EV3 Classroom yazılımında mac kullanıcılarına keyifli bir çalışma süreci dileriz. Windows kullanıcıları ise bu deneyim için 2020 yaz aylarını bekleyecekler. 

Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)