| SPIKE™ Prime

LEGO® Education SPIKE™ Prime Öğretmen Eğitimi İZMİR

LEGO® Education SPIKE™ Prime Ortaokul öğrencileri için ideal STEAM öğrenme aracıdır. Renkli LEGO inşa parçalarını, kullanımı kolay donanımı ve Scratch tabanlı sürükle bırak kodlama dilini bir araya getiren SPIKE Prime, oyunla öğrenme yoluyla sürekli öğrencilerin ilgisini çeker ve bilgi düzeylerinden bağımsız olarak onları eleştirel düşünmeye ve karmaşık problemleri çözmeye teşvik eder.

2 gün toplamda 14 saat sürecek olan eğitimde, Öğretmenler Spike Prime setini ve yazılımını kullanarak sınıflarında müfredat konularını ve proje tabanlı çalışmaları nasıl işleyebilecekleri ile ilgili çalışmalar yapacaklar.

Projeye uygun robot inşa etme, motor hareketleri, sensörlerden ve internetten alınan bilgileri okuma, gelen veriye göre görev tamamlama, çizgi takibi gibi konuların yer aldığı öğretmen eğitimi süresince öğretmenler için daha önceden edinilmiş herhangi bir robotik veya programlama bilgisine ihtiyaç yoktur.

Eğitim ortaokul öğretmenlerine yöneliktir. STEAM ve Maker çalışmaları yapmak isteyen, Fen, Matematik, Mühendislik, Teknoloji, Bilgisayar Bilimleri alanlarında öğrencilerin gelişimini sağlamayı hedefleyen öğretmenler için planlanmıştır.

FIRST LEGO® League/ Bilim Kahramanları Buluşuyor etkinliğine katılmak, derslerinde Spike Prime setini kullanarak projeler yapmak isteyen öğretmenler, okul sonrası çalışma yapanlar ve hobi olarak robotikle uğraşanlar için uygundur.

Eğitimlerimiz LEGO Education sertifikalı öğretmen eğitimcisi tarafından yapılmaktadır. Eğitimlere katılmak için daha önceden LEGO® ürünleri ile çalışma yapmış olmak gerekmemektedir.

Eğitim sırasında/sonrasında; LEGO® Education öğrenim metodu anlatılır,
LEGO® Education ürünleri ile programlama, robotik ve proje çalışmaları yapılır,
LEGO® Education ürünlerinin sınıflarda kullanımı ile ilgili çözümler sunulur,
Eğitimde öğretmenler mühendislik tasarım sürecine paralel proje tabanlı çalışmalar hakkında bilgi sahibi olur.

Eğitim sonunda Türkiye'de sadece Teknokta tarafından verilebilen katılım belgesi verilir.

Eğitim Tarihleri: 8-9Ağustos 2020

Eğitim saatleri:
10:00 – 17:00

Eğitim ücreti:
2 gün için 1000 TL + KDV’dir.

Eğitim Yeri:
 İzmir İSTEK Okulları / Mavişehir - Karşıyaka İzmir

Google Map: Harita için Tıklayınız.

Dersler, Covit-19 önlemleri kapsamında sosyal mesafeye uygun oturma düzeninde gerçekleştirilir. Kullanılan set ve ekipmanlar linkteki yer alan bilgilere göre dezenfekte edilir. Her set bir kişi tarafından kullanılır.

Katılım 10 kişiyle sınırlıdır. Aynı kurumdan katılan ikinci öğretmene %10 indirim uygulanır.

Kayıt için LEGO® Education Eğitim Formu adresindeki formdan veya 0212 346 0734-35 numaralı telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.

Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)