| LEGO Education Kaynaklar

Nitelikli Oyun Oyna!

Oyun; gerçek dünyayı, hayali oyunları ve dijital deneyimleri tek bir yerde toplayan dinamik, örtüşen, pürüzsüz bir deneyim olarak yeniden hayal edilmiştir.

Oyun, kendisinin ödülüdür. Bizi iyi hissettirdiği için oyun oynarız. Oyun oynama dürtüsü dünyayı ve onun içindeki yerimizi anlamlandırmamız için doğanın bize yardım ediş biçimidir. Oyun ile zihinlerimizin nasıl öğrendiğini, vücudumuzun nasıl çalıştığını öğreniriz ve başkalarının nasıl düşündüğünü ve hissettiğini keşfederiz. Oyun sayesinde ait olmanın, sevilmenin ve mutluluğu hissetmenin ne anlama geldiğini anlarız.

Çocuğun oyun oynaması ve aile olarak oyun oynamak sadece çok eğlenceli olmakla kalmaz; bu çocuğun özgüven, iletişim, yaratıcılık ve eleştirel düşünme gibi temel hayat becerilerini kazanma kabiliyeti için vazgeçilmezdir.

Yukarıda birkaç giriş cümlesi yer alan LEGO® Nitelikli Oyun Oyna (Play Well) Raporu 2018, ilk defa bağımsız araştırma kurumu Edelman Intelligence tarafından oluşturulmuştur. Araştırma, 2018 Şubat ve Mart aylarında dokuz ülkede (Çin, Danimarka, Fransa, Almanya, Rusya, Suudi Arabistan, Meksika, Birleşik Krallık ve Amerika Birleşik Devletleri) yürütülen ve buralarda takınılan tutum ve davranışlara ilişkin kültürlerarası bir incelemedir.

LEGO® Nitelikli Oyun Oyna (Play Well) Raporu 2018 türkçe dosyasına erişim için tıklayınız


Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)