| LEGO® Education DUPLO®

Çuffff Çuffff! Kodlama Treni Kalkışa Hazır!

Çuffff Çuffff! Kodlama Treni Kalkışa Hazır! Peki ya siz Kodlama Treni'ne hazır mısınız? İsmi sizi ürkütmesin, son derece eğlenceli bir set! Algoritmik düşünme becerilerinin gelişimine katkı sağlayan, birkaç örnek etkinliğin öğretmene rehberlik ettiği, akabinde öğretmenin kendi yaratıcılığı doğrultusunda özgün içeriklerini geliştirebildiği bir set! 

Bu seti kullanma sürecinde size önereceğimiz en önemli şey, treni ve rayları sürecin, hikayenin akışı olarak düşünmeniz... Yani akıp giden bir hikayeyi anlatıyor aslında raylar, tren de o akışın baş kahramanı... Ama her hikayede rolü bir tren olmak durumunda değil... Belki bir hikayenin uçağı olabilir... Belki annesi... Belki ailesi... Belki dinozorları... Belki bilim insanları... Belki de bir eşyası... Bu seti sadece rayların üzerinde giden bir tren ve uğradığı duraklar olarak hayal edersek çerçevemizi son derece daraltmış oluruz. 

Kodlama Treni eşliğinde yapılabilecek en keyifli etkinliklerin başında yarım kalmış bir hikayeyinin devamını LEGO tuğlalarıyla inşa ederek tamamlamak geliyor. Hikayenin algoritmasını oluşturmak ve aksiyon tuğlaları, yani setin içindeki renkli çubuklarla kodlama yapmak... 

Gelin Kodlama Treni kutusunun içine neler var, şöyle bir göz gezdirelim. 234 LEGO® DUPLO® tuğladan oluşan sette 1 ışıklı ve sesli, motorlu, renk sensörlü İttir – Bırak Tren, 5 renk kodlu aksiyon tuğlası, 2 tren yolu makası, geçitler, duraklar ve 5 trafik levhasını da içeren 3,8 metre oyuncak tren raylarının yanı sıra Küçük Çocukların Eğitimi Ulusal Birliği’nin (NAEYC), 21. Yüzyıl Erken Öğrenme Çerçevesi’nin (P21) ve Head Start Okul Öncesi Sonuçları Çerçevesi’nin ilkelerine dayalı olarak geliştirilmiş bir Öğretmen Rehberi bulunmaktadır. Ayrıca başlangıç aktiviteleri ve ilham verici kartlar içerir. 

Kodlama Treni tanıtım videosunu izlemek için tıklayınız

Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)