| WeDo | 2 YORUM

Hayata bilim kat...

İlkokul öğretmenlerini öğrencileriyle buluşturan bir ilk: WeDo 2.0

Çocukları bilim heyecanıyla en doğru yaşta tanıştıran, gerçek hayata ait problemleri bilimsel yöntemlerle çözmelerini sağlayarak öz güvenlerini geliştiren ilk eğitim seti.

Öğretmenler için ilkler:

  • Kolaylık: Bilimsel uzmanlık gerektirmeden çocukları bilimin heyecanıyla buluşturabilmelerini sağlar.
  • Özgürlük: Tümüyle planlanmış bir program veya öğretmenin özgün fikirleriyle şekillenen bir platform olarak kullanabilme esnekliği sunar.
  • Başarı: Öğrencilerdeki değişimi ölçen araçlarla kolayca performans değerlendirmesi yapma imkanı sağlar.

Öğrenciler için ilkler:

  • Sevgi: Bilimi soyut bir kavram olmaktan kurtarır. Bilimi elle tutulur, heyecan verici, bir araca dönüştürür.
  • Öz güven: Bilimi gerçek hayata ait problemleri çözmek için kullanmalarını sağlayarak merak etmeyi, çözüm bulmayı öğretir, soru sorma özgüveni kazandırır.
  • Heyecan: Mühendislik, teknoloji ve yazılım ile ilgili Deneyim ve Keşifler yaşayarak bilimden heyecan duymalarını sağlar.
  • Bütünsellik: Online ve Offline dünyaları birleştirerek çocukların gerçek dünya ile sanal dünya arasındaki köprüleri kurmalarına olanak tanır.

Bilim LEGO diyor:

Son bilimsel çalışmalar aklımızın kalbimizle işbirliği yapmadan çalışmadığını kanıtladı. Yani sevmeden öğrenemiyoruz.

Bu gerçekle baş etmek için LEGO son 10 yıldır öğrenmenin eğlenceli yollarını araştırıyor. Bu derin ar-ge çalışmaları sayesinde WeDo gibi ürünler çocuklarımızın, öğretmenlerimizin ve velilerimizin hayatını zenginleştiriyor, geleceklerini değiştiriyor.

Her şey öğretmenlerimiz için:

Biz dünyanın daha güzel bir yer olmasını sağlayacak en önemli insanların öğretmenler olduğunu düşünüyoruz. Yaptığımız işi bu bilinçle çok ciddiye alıyoruz.

WeDo yüzlerce farklı uzmanın 8 yıl süren koordineli çalışmalarının ürünüdür. Tufts Üniversitesi ve MIT Media Lab işbirliğiyle hazırlanmıştır. İlkokullar için müfredata uyumlu eksiksiz bir çözüm paketidir. Sınıf içinde kullanımı en kolay ve kapsamı en geniş içeriğe ulaşmak için dünyanın dört bir yanındaki binlerce öğretmen, öğrenci ve velinin geri bildirimleri değerlendirilerek oluşturulmuştur. Ürünün prototipi ile öğretmen ve öğrenci etkileşimleri gerçek hayatta test edilmiş ve yıllar süren deneyim iyileştirme çalışmaları sonrasında kullanımınıza sunulmuştur.

WeDo geleceği değiştirecek en önemli güç olan öğretmenlerimize yardımcı olabilmek için geliştirdiğimiz en son ürünümüzdür.

Yorumlar

Hilal 4 Mart 2016

Güney Hocam Merhaba,
konuyla ilgili adresinize mail gönderilmiştir.
Bilginize,

Güney Gözen 1 Mart 2016

Eğitimlerinizden haberdar olmak istiyorum

Yorum yaz...

Teşekkür ederiz. Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Üzgünüm. Yorumunuz gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.
  • (Yayınlanmayacak)