| BricQ Motion Essential

BricQ Motion Essential

LEGO®️ Education yeni bir seti daha öğrencilerin kullanımına sundu... 

BricQ Motion Essential, spor teması ile kuvvet, basit makineler, hareket ve etkileşimler konusunda deneylerle, ilkokul öğrencilerinin STEAM öğrenmeye ilgisini arttırıyor.
BricQ Motion Essential ile öğrenciler teknolojiye gerek olmadan LEGO® tuğlalarını hareket ettirirken “Şimdi anladım!” dedirten anlar yaşatıyor.   
Bu 523 parçalı set, çeşitli dişliler, ağırlık tuğlaları, yaylar, 4 adet minifigür ve birçok inşa parçalasını içeriyor. Renk kodlu sınıflandırma tepsileri yapım sürecini kolaylaştırıp ve dersin sonunda hızlı ve verimli bir şekilde toparlanmaya yardımcı oluyor.
Setle birlikte yedek parçaların yanı sıra, daha önce LEGO® tuğlalarıyla hiç kullanmamış öğrencilerin bile fen bilimlerinin nasıl işlediğini keşfetmelerine yardımcı olacak 2 adet basılı yapım yönerge kitapçığı geliyor.
BricQ Motion Essential ile STEAM deneyimi için 7 adet 45 dakikalık derslerden oluşan 2 farklı ünite sunuyor. Ünitelerden biri ilkokul 2. sınıf diğeri ise 3 ve 4. sınıf seviyelerine uygun içeriklerden oluşuyor.
Her derste öğrencileri heyecanlandıran ve onlara ilham veren ilgi çekici videolar, yazdırılabilir çalışma sayfaları, öğretmenlere destek olacak ders planları, öğretmen videoları, dereceli puanlama cetvelleri ve kazanım tabloları bulunur. 

BricQ Motion Essential ayrıca öğretmenlerin gelişimine katkıda bulunacak kapsamlı bir profesyonel gelişim platformu ile desteklenmektedir.